30 Nisan 2009 Perşembe

ADNAN POLAT BİLKENT’TE


Türkiye’nin ilk üniversite taraftar kulübü olan ve 1998 yılında kurulan Bilkentli Aslanlar geleneği bozmadı ve bir Galatasaray başkanını daha ağırladı. Daha önce Faruk Süren, Mehmet Cansun, Özhan Canaydın gibi isimleri de ağırlayan kulübün son olarak Bilkent Üniversitesi ve öğrencileriyle buluşturduğu isim ise hali hazırda Galatasaray Başkanı olan Adnan Polat’tı.

Sözlerine ilk olarak Galatasaray’ı anlatarak başlayan Başkan, kulübün geçmişi, sahip olduğu olanaklar, tesisler, farklı spor branşları ve Galatasaray Lisesi’nden bahsetti. Kulübün 1905 yılında kurulduğunu söylerken rahmetli Ali Sami Yen’den de bahseden Polat, sözü fazla uzatmadan güncele yani şimdinin projelerine getirdi. İlk olarak GSMobile projesine yönetim inanılmaz derecede önem verdiklerinden bahseden Başkan, salonda GSMobile geçen öğrenci sayısının azlığını görünce bu önemden bir kez daha bahsetti ve Bilkentli Aslanlardan bu işin öncüsü olmalarını istedi. Aslantepe Stat Projesine de değinen başkan burada işlerin 3 haftadan fazladır istenildiği gibi gitmediğini ancak sorunların 1 hafta içerisinde çözüleceğini açıkladı. Stadın 1 senelik süre zarfında biteceği iddiasını da yineledi. Sportif AŞ ve Futbol AŞ nin birleşmesinin Galatasaray’ın olmazsa olmazı olduğunu belirten Polat bunun için de 70 milyon doların gerektiğini, bu meblağın da yeni statla birlikte karşılanacağını müjdeledi. Ali Sami Yen Stadı’nda son senemiz olduğunu hatırlatan başkan buradan büyük bir zaferle ayrılmak istediklerini ve bunun için ne gerekiyorsa yapılacağının sözünü vererek Alpaslan Dikmen(Eski Açık)Tribününün üstünün kapatılmasını isteyen Ultraslan’a da mesaj vermiş oldu. 1992’de Futbol Şube Sorumlusu olduğu dönemde uyguladığı dönüşüm projesini anlatan Polat, bu dönüşümü Tugay Kerimoğlu, Hakan Şükür, Bülent Korkmaz, Arif Erdem, Okan Buruk, Ergün Penbe, Hakan Ünsal gibi isimlerle gerçekleştiğini, şimdi de böyle bir değişim içinde olduklarını ve bu senenin bu değişim döneminin son halkası olduğunu belirtti.

Federasyonla ilişkiler konusunda kesinlikle haklı olduklarının altını verdiği örneklerle çizen Polat kesinlikle geri adım atmayacaklarını, ancak federasyon olumlu yaklaşırsa onlara telkinde bulunmayı ve yardımcı olmayı sürdüreceklerini kaydetti. Lincoln ve Bülent Korkmaz hakkındaki ısrarlı sorulara daha önlerinde 5 haftanın olduğu ve kararların bu haftaların ardından alınacağı cevabını verdi. Ayrıca Lincoln hakkında ondan çok şey beklediklerini ama Lincoln’ün bu beklentilere 2 senelik süre zarfında karşılık veremediğini de açıkça ifade etti. Bülent Korkmaz’ın başarısız olduğunu iddia eden görüşlere çok fazla katılamayacağını ifade eden Başkanımız, Skibbe konusunda hata yapıldığını ise kabul etti. Skibbe konusunda hem göreve getirilmesinin hem de geç gönderilmesinin hata olduğunu söyleyen Galatasaray tarihinin en çok destekle göreve gelen başkanı, kaleci transferi ve Meira transferinde de hatalar olduğunu, sorumlunun da nihai kararı veren kişi olarak kendisi olduğunu kaydetti.Gelecek transfer döneminde yapılacak olan işlemlerin neredeyse tamamının belli olduğunu söyleyen Polat, o sırada salonda olan Haldun Üstünel’i işaret ederek, “sürekli yurt dışındayız ve çok güzel haberler alıyoruz” dedi. Gelen soruların biri Adnan Sezgin ile alakalı olmasına rağmen aynı öğrencinin diğer sorularına cevap veren Başkan Polat, Sezgin ile ilgili soruyu atladı. Unutmuş olma ihtimali düşük de olsa mevcut. Bir başka fantezi soru olan Galatasaray ne zaman istediği oyuncuyu alabilecek mesela Thierry Henry’i sorusuna da stadın yapılmasından sonra 2-3 sene yine temkinli davranacağız. Bazı sistemlerin kurulması için bu şart cevabını verdi.Yaklaşık 2 saat süren, gayet akıcı ve zevkli konuşmasını büyük bir kibarlıkla öğrencilerden icazet alarak sonlandıran Adnan Polat bu güzel buluşmadan sonra bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. Hatta küçük bir Galatasaraylı ile kısa bir süre sohbet etti ve onun 2007-2008 sezonu Şampiyonluk Almanağı’nı imzaladı.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

kardis karizma çıkmışın hadi bakalım hakemlik hayatında başarılar cimboma kıyak geçme ilerde:D